kõik kategooriad
Pulbrilised materjalid

Pulbrilised materjalid

Avaleht> Tooted > Pulbrilised materjalid

Pulbrilised materjalid

Pulbermetallurgia protsess on protsess, mille käigus toodetakse pulbrit ja kasutatakse toorainena metallist ja mittemetallist segupulbrit, vormimist ja paagutamist osade ja toodete saamiseks. Tööstuse peamise toorainena kasutatakse pulbermaterjale laialdaselt masinate, metallurgia, keemiatööstuse ja kosmosematerjalide valdkonnas. Pulber on pulbermetallurgiatööstuse põhitooraine, selle toodang ja kvaliteet määravad pulbermetallurgia tööstuse arengu. Pulbrid on tavaliselt osakeste agregaadid, mille suurus on väiksem kui 1 mm. Osakeste suuruse intervallide jagamisel puudub ühtne regulatsioon ning levinumad jagamismeetodid on: tavalised pulbrid osakestega vahemikus 1000-50 µm; peened pulbrid suurusega 50-10 µm; ülipeened pulbrid 10-0.5 µm; ülipeened pulbrid <0.5 µm; 0.1–100 nm nimetatakse nanomõõtmeliseks pulbriks.

Tere tulemast päring

toote omadused






Pulbrite mikrostruktuurne morfoloogia



Tehnoloogia arenguga on välja töötatud ja rakendatud pulber metallurgias, keemiatööstuses, elektroonikas, magnetmaterjalid, peenkeraamika, andurid jne, mis näitavad häid väljavaateid kasutamiseks ning pulbermaterjal näitab suundumust kõrge puhtuse, ülipeene ( nano) suund. Kuigi ülipeente pulbrite valmistamine toimub mitmel viisil, vastavalt erinevate meetodite kasutamisele ning majanduslikele ja tehnilistele nõuetele, on igal meetodil teatud piirangud, kuid lahendamist ja täiustamist tuleb lahendada palju probleeme. Praegu kasutatakse pulbermaterjalide tootmiseks laialdaselt redutseerimismeetodit, elektrolüüsi ja pihustamist; lisaks traditsioonilisele parenduspõhisele tootmisprotsessile oleme omandanud mitmeid uusi tootmisprotsesse ja -meetodeid, nagu vaakumaurustus- ja kondensatsioonimeetod, ultraheli-pihustamise meetod, pöörleva ketas-pihustamise meetod, topeltrulli- ja kolmerulliline pihustamine meetod, mitmeastmeline pihustamise meetod, plasma pöörleva elektroodi meetod, elektrikaare meetod. Pulbritootmismeetodite hulgas, kuigi paljusid neist on praktiliselt rakendatud, on endiselt kaks peamist probleemi, nimelt väike tootmismaht ja kõrge tootmiskulu. Pulbermaterjalide väljatöötamise ja rakendamise soodustamiseks on vajalik erinevate meetodite terviklik kasutamine, nende tugevate ja nõrkade külgede täiendamine ning suuremate tootmismahtude ja väiksemate kuludega protsessimeetodite väljatöötamine.










Pulbri valmistamise meetod




Praegu on pulbrimeetodite tööstuslik tootmine kuni kümneid meetodeid, kuid tootmisprotsessi analüüsi sisust lähtuvalt jaguneb see peamiselt kahte kategooriasse: mehaanilised ja füüsikalis-keemilised meetodid, nii tahkete, vedelate, gaasiliste metallide otsene rafineerimine. saadud, aga ka selle metalliühendite erinevatest olekutest redutseerimise, pürolüüsi ja süsteemi elektrolüütilise muundamise teel. Tulekindlaid metallikarbiide, nitriide, boriide, silitsiide saab üldjuhul toota otse keemiliselt või redutseerivalt – keemiliselt. Erinevate tootmismeetodite tõttu on sama pulbri kuju, struktuur ja osakeste suurus ning muud omadused sageli väga erinevad. Metallipulbri tootmismeetodi valik sõltub toorainest, pulbri tüübist, pulbri materjali jõudlusnõuetest ja pulbri tootmise efektiivsusest. Kuna pulbermetallurgiatoodete kasutamine muutub üha laialdasemaks, muutuvad pulbriosakeste suurus ja kuju ning jõudlusnõuded üha kõrgemaks, mistõttu pulbri valmistamise tehnoloogia areneb pidevalt ja uuendusi, et kohaneda osakeste suuruse ja jõudluse nõuetega. .




Mehaaniline meetod

Tegemist on töötlemismeetodiga, mis purustab metalli mehaanilise välisjõu abil vajaliku osakese suurusega pulbriks ning materjali keemiline koostis on selle meetodi valmistamise protsessis põhimõtteliselt muutumatu. Praegu on tavaliselt kasutatavad meetodid kuuljahvatus- ja lihvimismeetodid, selle protsessi eelised on lihtsad, suure väljundiga, mõnede tavapäraste meetodite valmistamine on keeruline metallide ja sulamite ülipeene pulbri kõrge sulamistemperatuuri saavutamiseks.



Palli freesimine

Palli jahvatamise meetod jaguneb peamiselt rull-kuulimeetodiks ja vibreeriva kuuljahvatamise meetodiks. See meetod kasutab mehhanismi, mille kohaselt metalliosakesed purustatakse ja rafineeritakse erineva deformatsioonikiirusega pingutades. Seda meetodit kasutatakse peamiselt pulbrite nagu Sb, Cr, Mn, Fe-Cr sulamid jne valmistamiseks.

Abrasiivne meetod

Jahvatusmeetod on surugaas läbi spetsiaalse düüsi, mis pihustatakse jahvatusalale, ajendades jahvatusalal olevad materjalid omavahel kokku põrkuma, hõõrdudes pulbriks; gaasivoolu laiendamine materjaliga üles sorteerimisalasse, turbiini klassifikaator, et sorteerida materjalid, et saavutada osakeste suurus, ja ülejäänud jäme pulber naaseb jahvatusalale, et jätkata jahvatamist, kuni see jõuab nõutud osakesteni suurus tuleb sorteerida. Seda kasutatakse laialdaselt mittemetallide, keemiliste toorainete, pigmentide, abrasiivide, tervishoiu ravimite ja muude tööstusharude ülipeenel purustamisel.


Pihustamine

Pihustamismeetodis kasutatakse tavaliselt kõrgsurvegaasi, kõrgsurvevedelikku või suurel kiirusel pöörlevaid lõiketerasid, et purustada kõrgel temperatuuril ja kõrgel rõhul sulanud metall või sulam pisikesteks tilkadeks, mis seejärel kondenseeritakse kollektoris, et saada ultra. -peen metallipulber ja protsessis ei toimu keemilisi muutusi. Pihustamine on üks peamisi metalli- ja sulamipulbrite valmistamise meetodeid. Pihustamiseks on palju meetodeid, nagu topeltvooluga pihustamine, tsentrifugaalpihustamine, mitmeastmeline pihustamine, ultraheliga pihustamise tehnoloogia, tiheda sidemega atomiseerimise tehnoloogia, kõrgsurvegaasi pihustamine, laminaarse vooluga pihustamine, ultraheliga tiheda sidemega atomiseerimine ja kuum gaas pihustamine. Pihustamist kasutatakse tavaliselt metallipulbrite, nagu Fe, Sn, Zn, Pb, Cu jne tootmisel. Seda saab kasutada ka sulamipulbrite, nagu pronks, messing, süsinikteras, legeerteras jne tootmiseks. Pihustamise meetod suudab täita 3D-printimise kulumaterjalide metallipulbrite erinõudeid. Vasakpoolne joonis on foto kõrgtugevast titaanisulamist sfäärilise pulbri mikroskoopilisest morfoloogiast 3D-printimiseks, mis on valmistatud meie plasma pöörlevate elektroodide pihustamise pulbri valmistamise seadmetega:

Füüsikalis-keemiline meetod

See viitab tootmismeetodile ülipeene pulbri saamiseks, muutes pulbri valmistamise protsessis toorainete keemilist koostist või aglomeratsiooni olekut. Vastavalt erinevatele keemilistele põhimõtetele saab jagada redutseerimise, elektrolüüsi ja keemilise asendamise meetodiks.




Elektrolüüs

Elektrolüüs on meetod metallipulbrite sadestamiseks katoodile sulasoolade või soolade vesilahuste elektrolüüsi teel. Vesilahuse elektrolüüsil võib tekkida Cu, Ni, Fe, Ag, Sn, Fe-Ni ja muu metalli (sulami) pulber, sulasoola elektrolüüsil Zr, Ta, Ti, Nb ja muud metallipulbrid. Eeliseks on see, et toodetud metallipulbri puhtus on kõrge ja üldise monomaterjali pulbri puhtus võib ulatuda üle 99.7%; lisaks saab elektrolüüsimeetodiga väga hästi kontrollida pulbri osakeste suurust ja toota ülipeent pulbrit. Elektrolüütilise pulbri tootmine tarbib aga palju energiat ja pulbri tootmise hind on kõrge.

Reduktsionism

Redutseerimismeetod on redutseeriva aine kasutamine teatud tingimustes on metallioksiidid või metallisoolad, näiteks redutseerimisel ja metalli või sulami pulbri valmistamisel, kasutatakse laialdaselt ühe pulbri meetodit. Tavaliselt kasutatavad redutseerivad ained on gaasi redutseerija (nagu vesinik, ammoniaagi lagunemine, maagaasi muundamine jne), tahke süsiniku redutseerija (nagu puusüsi, koks, antratsiit jne) ja metalli redutseerija (näiteks kaltsium). , magneesium, naatrium jne). Vesinikdehüdrogeenimise meetod, mille reaktsioonikeskkonnaks on vesinik, on tüüpiline valmistamismeetod, mille puhul kasutatakse toormaterjali, metalli ja vesiniku omadusi on lihtne teatud temperatuuril hüdrogeenida, nii et metalli ja vesiniku hüdrogeenimise reaktsioon tekitab metallhüdriidi, ja seejärel saadakse mehaaniliste meetodite abil metallhüdriidist, mis on purustatud soovitud suurusega pulbri osakesteks, ja seejärel purustatud metallhüdriidipulbrist vaakumi tingimustes eemaldamiseks, et saada metallipulber. Kasutatakse peamiselt Ti, Fe, W, Mo, Nb, W-Re ja muude metallide (sulamite) pulbrite tootmisel. Näiteks titaanmetall (pulber) hakkab teatud temperatuuril ägedalt reageerima vesinikuga, kui vesiniku kogus on suurem kui 2.3%, hüdriid on lahtine, kergesti purustatav hüdrogeenitud titaanipulbri peeneks osakesteks, hüdrogeenitud titaanipulber temperatuuril umbes 700 ° C, titaanipulbri lagunemisel ja enamikul titaanipulbris lahustunud tahke aine vesiniku eemaldamisel saate titaanipulbrit.




Hüdroksüülimine

Teatud metallide (raud, nikkel jne) süntees süsinikmonooksiidiga metalli karbonüülühenditeks ning seejärel termiline lagundamine metallipulbriks ja süsinikmonooksiidiks. Seda kasutatakse peamiselt tööstuslikult nikli ja raua peen- ja ülipeente pulbrite, samuti Fe-Ni, Fe-Co, Ni-Co jne sulamipulbrite tootmiseks. Sel viisil toodetud pulbrid on väga peened ja kõrge kvaliteediga. puhtusega, kuid kõrge hinnaga.

Keemiline väljatõrjumine (keemia)

Keemilise asendusmeetodi aluseks on metalli aktiivsuse tugevus, tugeva metalli aktiivsus on vähem aktiivne metall metallist soola lahus asendatakse metallist asendatakse metalliga (metallipulbriga) muuga. edasise töötlemise ja täiustamise meetodid. Seda meetodit kasutatakse peamiselt mitteaktiivsete metallipulbrite nagu Cu, Ag, Au jne valmistamiseks.


Juba 10 aastat tagasi oleme Kesk-Lõuna ülikooli pulbermetallurgia instituudis kasutusele võtnud ülikõrgsurve pulbri valmistamise süsteemi ja protsessi maailma kõrgtasemel, vahepeal teeme koostööd Pekingi värviliste metallide ülduuringute instituudiga ja teiste teadusuuringutega. ning tehnoloogiakõrgkoolid ja ülikoolid erinevate mikropeenmetalli- ja sulamipulbrite uurimisel, arendusel ja tootmisel. Ettevõttel on üks kõrgsurve veepihustus- ja üks gaasipihustamise pulbri valmistamise süsteem ning üks mehaanilise kuuljahvatamise pulbri valmistamise süsteem, mis toodab peamiselt erinevate spetsifikatsioonidega metalli-, sulami- ja mittemetallipulbreid, mis mitte ainult pakkuda toorainet meie pihustusobjektide tootmiseks, aga ka toota erinevaid sorte ja spetsifikatsioone pulbreid vastavalt teadusuuringute klientide nõudmistele teadusuuringute eesmärgil. Samal ajal ei saa me pulbrimaterjali valmistamismeetodite ja pulbritüüpide mitmekesisuse tõttu iseseisvalt toota kõiki pulbritooteid, osa meie kasutatavatest pulbrimaterjalidest on aine jaotusrežiim, olenemata sellest, kas need on ise toodetud või agent, "kõrge kvaliteet ja tõhusus" on meie pühendumus klientidele, "täiuslik Kõrge kvaliteet ja tõhusus" on meie lubadus klientidele, "täiuslik" on meie igavene püüdlus. Lisaks on meil laos lai valik standardpulbreid ja saame pakkuda kiiret kohaletoimetamisteenust. Allpool on mõnede meie tavaliste puudritoodete kataloogitutvustus, kui te ei leia meie kataloogist oma nõuetele vastavat puudertoodet, siis see ei tähenda, et seda pole, võite meiega konsulteerimiseks ühendust võtta.

Miks valida meid

Ostuprotsess

  • Küsitlus

    Klient saadab RFQ meili teel

    - materjal

    - Puhtus

    - Mõõtmed

    - Kogus

    - Joonistamine

  • Tsitaat

    Vastake 24 tunni jooksul meili teel

    - Hind

    - Postikulu

    - Ettevalmistusaeg

  • Läbirääkimised

    Kinnitage üksikasjad

    - Maksetingimused

    - Kaubandustingimused

    - Pakendi üksikasjad

    - Tarne aeg

  • Tellimuse kinnitus

    Kinnitage üks dokumentidest

    - Ostutellimus

    - Proforma arve

    - Ametlik tsitaat

  • Maksekorraldus

    Maksetingimused

    - T/T

    - paypal

    - AliPay

    - Krediitkaart

  • Tootmise ajakava

    Avalda tootmisplaan

  • Kättetoimetamise kinnitus

    Kinnitage üksikasjad

    Faktuurarve

    Pakkimisnimekiri

    Piltide pakkimine

    Kvaliteedisertifikaat

  • Transport TASUTA

    Transpordi viis

    Expressiga: DHL, FedEx, TNT, UPS

    õhu-

    Mere ääres

  • Kviitungi kinnitus

    Kliendid teevad tollivormistuse ja saavad paki kätte

  • Tehing on lõpetatud

    Ootan huviga järgmist koostööd

Kuumad kategooriad